NOVÉ NIŽŠÍ CENY KVH HRANOLŮ - AKTUÁLNÍ CENÍK KVH HRANOLŮ
Telefon +420 731 025 902
E-mail info@wood-store.cz
Česky  Slovensky  English  Deutsch

Truhlářské řezivo, palubky | WOOD STORE, družstvo na Facebooku  Truhlářské řezivo, palubky | WOOD STORE, družstvo na Google+

nahoru

Obkladové palubky - akce

Obkladové palubky - akce

Každému zákazníkovi poskytneme:

  • slevu při odběru palubek nad 100 m2 ve výši 5 %.

Drásané palubky

Drásané palubky

Drásané palubky - na objednávku

Původní cena: 121 Kč s DPH/m2 Snížená cena: 69 Kč s DPH/m2

Prodejní sklad Praha

WOOD STORE - Bořanovice/Líbeznice

WOOD STORE, družstvo

Mělnická 109
250 65 Bořanovice
Praha - Východ
Pošta Líbeznice

+420 731 025 902
info@wood-store.cz

Doprava našeho zboží

Doprava našeho zboží

U nás zakoupené zboží Vám rádi dopravíme za cenu 10 Kč bez DPH/km.

* Minimální cena za dopravu činí 200 Kč bez DPH.

Doporučujeme

Dřevoprodej LIKA - ZN s.r.o.

Sušené truhlářské a exotické řezivo, obkladové a podlahové palubky, KVH hranoly, střešní latě, stavební řezivo - prodejní sklad Znojmo.

Dřevoprodej LIKA - ZN s.r.o.

Úvodní stránka \ Obkladové palubky - montáž
Na úvodní stránku  Mapa stránek  E-mail  Tisk

Obkladové palubky - montáž

Obkladové palubky z naší nabídky pocházejí z České republiky, jsou vyráběny a kvalitativně tříděny podle ČSN EN 14 519 do tříd A, B a C. Na výrobek je vypracováno potřebné osvědčení - prohlášení o shodě číslo 01/06/2008/01.

Jaký profil, tloušťku a kvalitu palubek zvolit?

Obkladové palubky - profil Klasik Před samotnou montáží palubek je třeba věnovat dostatečnou pozornost jejich výběru. Zejména je nutné správně zvolit vhodnou tloušťku palubek a jejich kvalitu a profil. V naší nabídce naleznete obkladové palubky v profilu "Klasik" o tloušťce 12,5 mm, 15 mm a 19 mm, a to v kvalitě A/B (vyšší) a kvalitě B/C.

Pro vnitřní použití doporučujeme obkladové palubky o síle 12,5 mm či 15 mm, a to v kvalitě A/B (vyšší). Samozřejmě je možné použít i palubky v kvalitě B/C, ale je třeba počítat s tím, že na některých z nich se mohou vyskytovat vypadavé suky.

V případě vnějšího použití doporučujeme zakoupit palubky o minimální tloušťce 15 mm, ideálně však 19 mm.

Podkladový rošt z latí

K montáži obkladových palubek budete kromě samotných palubek potřebovat rovněž latě, které by v ideálním případě měly mít rozměry 4 x 2 cm a vlhkost přibližně odpovídající vlhkosti palubek. Nepoužívejte latě vyrobené z nesušeného řeziva. Z latí si vytvoříte podkladový rošt, na který budete palubky připevňovat. Nikdy byste neměli palubky montovat přímo na stěnu. Latě je vhodné umístit ve vzdálenosti přibližně 80–100 cm od sebe, čímž zabráníte případné deformaci palubek v budoucnosti.

Doporučené montážní prvky

Při montáži palubek se postupuje tak, aby nebyly vidět montážní prvky, jako jsou hřebíky, vruty či montážní plíšky. Doporučujeme použít kovové součástky, které jsou rezistentní vůči korozi díky povrchové úpravě. Při venkovním použití je doporučeno použít montážní prvky z nerezové oceli.

Způsoby montáže obkladových palubek

Palubky lze na připravený rošt připevnit několika způsoby. Jedním z nich je montáž pomocí hřebíků, kterými každou palubku v místě jejího pera přichytíme k roštu. Dalším způsobem je uchycení palubek pomocí vrutů. Postup je obdobný jako u hřebíků. V dnešní době se stále častěji provádí montáž palubek pomocí montážních plíšků, které se nasadí do drážky palubek a přibije k roštu. První a poslední palubku je třeba vždy z obou stran připevnit k roštu, abyste předešli případné deformaci obkladu.

Povrchová úprava obkladových palubek

Povrch palubek je vhodné natřít lakem, lazurou či olejem, čímž se na palubkách vytvoří souvislá, nepropustná, ochranná vrstva. V případě vnějšího použití palubek je vhodné obklad opatřit nátěrem, který ho bude chránit proti plísním, houbám či škůdcům.Ceník palubek ke stažení


Info: Ceníky a katalogy, které jsou Vám na našich webových stránkách k dispozici ke stažení, jsou ve formě PDF dat. K jejich zobrazení a tisku potřebujete program Adobe Acrobat Reader.

Doporučujeme: Truhlářské řezivo | Exotické řezivo | Levné palubky

„Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.“