Truhlářské řezivo, palubky

Praha Bořanovice

V naší nabídce naleznete sušené truhlářské a exotické řezivo, palubky, plotovky, KVH hranoly, terasová prkna s příslušenstvím a další výrobky z dřevařského sortimentu.

Obkladové palubky - montáž

Obkladové palubky z naší nabídky pocházejí z České republiky, jsou vyráběny a kvalitativně tříděny podle ČSN EN 14 519 do tříd A, B a C. Na výrobek je vypracováno potřebné osvědčení - prohlášení o shodě číslo 01/06/2008/01.

Jaký profil, tloušťku a kvalitu palubek zvolit?

Před samotnou montáží palubek je třeba věnovat dostatečnou pozornost jejich výběru. Zejména je nutné správně zvolit vhodnou tloušťku palubek a jejich kvalitu a profil. V naší nabídce naleznete obkladové palubky v profilu "Klasik" o tloušťce 12,5 mm, 15 mm a 19 mm, a to v kvalitě A/B (vyšší) a kvalitě B/C.

Pro vnitřní použití doporučujeme obkladové palubky o síle 12,5 mm či 15 mm, a to v kvalitě A/B (vyšší). Samozřejmě je možné použít i palubky v kvalitě B/C, ale je třeba počítat s tím, že na některých z nich se mohou vyskytovat vypadavé suky.

V případě vnějšího použití doporučujeme zakoupit palubky o minimální tloušťce 15 mm, ideálně však 19 mm.

Podkladový rošt z latí

Obkladové palubky - profil Klasik

K montáži obkladových palubek budete kromě samotných palubek potřebovat rovněž latě, které by v ideálním případě měly mít rozměry 4 x 2 cm a vlhkost přibližně odpovídající vlhkosti palubek. Nepoužívejte latě vyrobené z nesušeného řeziva. Z latí si vytvoříte podkladový rošt, na který budete palubky připevňovat. Nikdy byste neměli palubky montovat přímo na stěnu. Latě je vhodné umístit ve vzdálenosti přibližně 80–100 cm od sebe, čímž zabráníte případné deformaci palubek v budoucnosti.

Doporučené montážní prvky

Při montáži palubek se postupuje tak, aby nebyly vidět montážní prvky, jako jsou hřebíky, vruty či montážní plíšky. Doporučujeme použít kovové součástky, které jsou rezistentní vůči korozi díky povrchové úpravě. Při venkovním použití je doporučeno použít montážní prvky z nerezové oceli.

Způsoby montáže obkladových palubek

Palubky lze na připravený rošt připevnit několika způsoby. Jedním z nich je montáž pomocí hřebíků, kterými každou palubku v místě jejího pera přichytíme k roštu. Dalším způsobem je uchycení palubek pomocí vrutů. Postup je obdobný jako u hřebíků. V dnešní době se stále častěji provádí montáž palubek pomocí montážních plíšků, které se nasadí do drážky palubek a přibije k roštu. První a poslední palubku je třeba vždy z obou stran připevnit k roštu, abyste předešli případné deformaci obkladu.

Povrchová úprava obkladových palubek

Povrch palubek je vhodné natřít lakem, lazurou či olejem, čímž se na palubkách vytvoří souvislá, nepropustná, ochranná vrstva. V případě vnějšího použití palubek je vhodné obklad opatřit nátěrem, který ho bude chránit proti plísním, houbám či škůdcům.

Ceník palubek ke stažení

Stáhnout aktuální ceník palubek

Aktuální ceník palubek, ke stažení ZDE.

Info: Ceníky a katalogy, které jsou Vám na našich webových stránkách k dispozici ke stažení, jsou ve formě PDF dat. K jejich zobrazení a tisku potřebujete program Adobe Acrobat Reader.

 

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online "v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.“

 

www.palubky-rezivo.eu © 2003 - 2020

Stránky vytvořil Pavel Bílek

Obkladové palubky - profil Klasik

Info: Ceníky a katalogy, které jsou Vám na našich webových stránkách k dispozici ke stažení, jsou ve formě PDF dat. K jejich zobrazení a tisku potřebujete program Adobe Acrobat Reader.

CZ
CZ
CZ
EN
EN
DE
Truhlářské řezivo Exotické řezivo Obkladové palubky Podlahové palubky Srubové palubky Modřínové palubky
Drásané palubky Plotovky, hoblovaná prkna Dřevěné terasy Podkladové hranoly KVH hranoly Střešní latě, stavební řezivo
Obkladové palubky - profil Klasik

Obkladové palubky - profil Klasik

Obkladové palubky - profil Klasik

Obkladové palubky - profil Klasik

Obkladové palubky - profil Klasik